pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2020
  • wyświetleń: 3415

W Krzyżowicach powstanie prawie 400 mb chodnika

Jeszcze w czerwcu ruszy pierwszy etap budowy chodnika w ciągu ulicy Ligonia w Krzyżowicach. Plac budowy został przekazany wykonawcy.

Ulica Ligonia w Krzyżowicach · fot. Powiat


Za niemal 355 tys. zł zostanie wybudowane 380 mb chodnika przy drodze powiatowej - ul. Ligonia. Zakres robót obejmuje także budowę kanalizacji deszczowej na długości 300 mb. Powiat pszczyński przeznaczy na ten cel 200 tys. zł, niemal 155 tys. zł wyłoży ze swojego budżetu gmina Pawłowice.

Prace wykona firma "BUD-ROL" z Golasowic, której został przekazany plac budowy. Roboty związane z budową chodnika podczas I etapu inwestycji powinny zakończyć się do końca października.

- Dziękuję gminie Pawłowice za bardzo dobrą współpracę przy realizacji inwestycji na drogach powiatowych. Dzięki oszczędnościom uzyskanym w przetargu na to zadanie, jeszcze w tym roku wykonamy dodatkowy fragment kolejnego etapu - ok. 100 mb chodnika oraz zatokę autobusową - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Przetarg na II etap prac w Krzyżowicach zostanie ogłoszony niebawem.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.