pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2020
  • 18 maja 2020
  • wyświetleń: 20404

Czeka nas podwyżka cen za odpady? Możemy zapłacić o 35% więcej!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Trwają konsultacje projektu uchwały, z którego wynika, że miesięczna stawka za odbiór odpadów segregowanych miałaby wynosić nie 19,10 zł za osobę jak dotychczas, ale 25,80 zł. Nowe ceny miałyby obowiązywać od 1 sierpnia.

Worki, śmieci, odpady, Konopnickiej
Worki z odpadami segregowanymi · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Do 18 maja potrwają konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W myśl zapisów proponowanego aktu prawa, miesięczna opłata za odbiór odpadów segregowanych miałaby wzrosnąć o 35%, z 19,10 zł za osobę do 25,80 zł. W przypadku gospodarstw, w których śmieci nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny, może być jeszcze drożej - 51,60 zł miesięcznie za osobę (dotychczas 38,20 zł).

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy, że zmiana wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynika z oferty złożonej 30 kwietnia w przetargu na "świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości gminy Pszczyna, na których zamieszkują mieszkańcy oraz utworzenie i obsługę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych".

W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się ogłoszenie burmistrza Pszczyny dotyczące przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej w Pszczynie w sprawie stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mieszkańcy, a także organizacje pozarządowe i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, mogą zgłaszać opinie i uwagi dotyczące projektu drogą elektroniczną: gk@pszczyna.pl, drogą pocztową na adres: Urząd Miejski w Pszczynie, ul. Rynek 2, 43-200 Pszczyna lub bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. Termin konsultacji upływa 18 maja.

Warto dodać, że właściciele nieruchomości jednorodzinnych posiadający kompostownik przydomowy i kompostujący w nim bioodpady mogą ubiegać się o zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na terenie gminy Pszczyna wysokość tego zwolnienia wynosi 3 zł od mieszkańca/miesiąc. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj