pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2020
  • wyświetleń: 5950

Zmiana organizacji ruchu na granicy Woli i Brzeszcz

Po kilku tygodniach uzgodnień i konsultacji zatwierdzona została stała organizacja ruchu w rejonie Nazieleniec. Wprowadzony został zakaz ruchu na odcinku ul. Kolejowej i ul. Nazieleńce w Brzeszczach oraz ul. Granicznej w Woli. Zakaz nie dotyczy mieszkańców dojeżdżających do posesji, klientów gospodarstwa rybackiego, a także rowerzystów. Zmieniona organizacja ruchu bedzie obowiązywać od 20 maja.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie Nazieleniec


Zamknięta dla ruchu kołowego jest ul. Kolejowa na odcinku za przejazdem kolejowym aż do granicy z gminą Miedźna. Wjazd do Brzeszcz od strony Woli przez ul. Graniczną także został zamknięty. Wyłączone z ruchu samochodowego są drogi dojazdowe do ul. Kolejowej - ul. Bór od skrzyżowania z ul. Lachowicką oraz ul. Nazieleńce od skrzyżowania z ul. Młyńską. Stosowne oznakowanie zostało już zamontowane.

Jest to inicjatywa Gminy Brzeszcze i jej mieszkańców i ma na celu ochronę terenów objętych programem "Natura 2000".

Dokumentacja projektowa "Stałej organizacji ruchu dla wprowadzenia zakazu ruchu na odcinku ul. Kolejowej i ul. Nazieleńce w Brzeszczach oraz ul. Granicznej w Woli" została zatwierdzona przez Starostę Pszczyńskiego (25 lutego 2020 r.), Starostę Oświęcimskiego (10 marca 2020 r.), Wójta Gminy Miedźna (17 kwietnia 2020 r.). Ponadto dokumentacja uzyskała pozytywną opinię Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

BM / pless.pl, źródło: UG Brzeszcze

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.