pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 maja 2020
  • wyświetleń: 5073

[ZDJĘCIA] Szkolno-przedszkolny zakład krawiecki szyje maseczki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Osiedlu Pawłowicach panie kucharki w czasie epidemii szyją maseczki ochronne. W szkolnej jadalni pojawiły się maszyny do szycia, a pracowniczki kuchni w ramach godzin pracy szyją maseczki, które następnie trafiają do mieszkańców za pośrednictwem urzędu gminy oraz harcerzy.

Szkolno-przedszkolny zakład krawiecki szyje maseczki - 05.2020 · fot. UG Pawłowice


Jeszcze dwa miesiące temu praca w kuchni w Szkole Podstawowej nr 2 wyglądała zupełnie inaczej. Szkolna stołówka przygotowywała obiady nie tylko dla uczniów z SP nr 2, ale również innych szkół, w których nie ma odpowiedniego zaplecza kuchennego. W sumie panie kucharki codziennie musiały ugotować około 700 porcji.

W związku z zamknięciem szkół, pracowniczki zamieniły swoje dotychczasowe obowiązki na pomoc w walce z epidemią. Podobna akcja została zorganizowana w Przedszkolu W Modrzewiowym Ogrodzie, gdzie za szycie maseczek zabrały się panie salowe. Działania ZSP wspiera gmina, z budżetu której zakupiono potrzebne do szycia materiały.

Mieszkańcy, którzy mają trudności z dostępem do maseczek, mogą je otrzymać w urzędzie gminy. Wystarczy przyjść i zadzwonić do Punktu Obsługi Klienta pod numer telefonu 32 475 63 00. Pracownik urzędu wyjdzie na zewnątrz i wyda maseczkę.

Gmina Pawłowice dziękuje wszystkim, którzy angażują się w szycie, dostarczanie materiałów i akcesoriów potrzebnych do szycia oraz dystrybucję maseczek.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj