Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 maja 2020
  • 18 maja 2020
  • wyświetleń: 8647

[FOTO] II zbiórka darów w gminie Miedźna dla szpitali i izolatorium

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Mieszkańcy gminy i okolicznych miejscowości w sobotę, 16 maja po raz drugi okazali solidarność z medykami i chorymi, wspierając zbiórkę darów dla placówek medycznych, organizowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną w Woli przy współpracy z OSP Miedźna, OSP Góra oraz OSP Gilowice.

Druga zbiórka darów w gminie Miedźna dla placówek medycznych - 16.05.2020 · fot. OSP Wola


Pierwsza, kwietniowa zbiórka darów dla tyskiego szpitala, zorganizowana przez OSP Wola pokazała, jak pięknie mieszkańcy dzielili się z potrzebującymi pomocą. Darczyńcy przekazali około 300 zgrzewek wody mineralnej, ogromne ilości naczyń i sztućców jednorazowych, kremów do rąk, żeli pod prysznic, mydła, papieru toaletowego, ręczników papierowych. Z darami pojechały cztery wypełnione po brzegi samochody dostawcze! Organizatorzy otrzymali wiele sygnałów, żeby zbiórkę powtórzyć, bo trwała zbyt krótko i nie wszyscy zdążyli się przyłączyć.

Dlatego OSP Wola poprosiła wszystkie jednostki OSP gminy Miedźna, by wspólnie po raz drugi zorganizować zbiórkę darów, tym razem dla Szpitala Zakaźnego w Tychach, Powiatowego Szpitala w Pszczynie oraz izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju. Akcja odbyła się w sobotę, 16 maja w Woli na parkingach obok Biedronki, Netto i Tesco oraz w pozostałych miejscowościach gminy Miedźna przy niektórych sklepach oraz wszystkich remizach OSP. Zakres zbiórki został uzgodniony z koordynatorami placówek medycznych.

Ilość przekazanych darów świadczy o tym, jak wiele dobra potrafimy okazać. I tym razem dary przekazywali mieszkańcy spoza gminy Miedźna, a nawet z Małopolski. Akcję wsparło też OSP Bojszowy Nowe.

OSP Wola dziękuje również Stowarzyszeniu Na Własną Rękę, które odbierało dary obok Delikatesów Centrum w Miedźnej, członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich z Woli za przekazane produkty, firmom: Termont Andrzej Czyrwik z Woli, Sajdok-usługi ślusarsko-spawalnicze z Miedźnej, SANCO - Skład Węgla i Kruszyw, Al-Mi Jan Odrobiński z Woli, oraz Pomoc drogowa Bartłomiej Wawro za nieodpłatne udostępnienie samochodów do przewozu towaru.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl, źródło: OSP Wola

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.