pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 stycznia 2006
  • wyświetleń: 1375

Mapa ekologiczna pszczyńskiej gminy i okolic

Mapa ekologiczna pszczyńskiej gminy i okolic


Na głównej ścianie korytarza studzienickiej Szkoły Podstawowej jest namalowana wielkich rozmiarów mapa ekologiczna pszczyńskiej gminy i okolic. Ciepła i przyjazna dla oka. Nic dziwnego, tematyka ochrony przyrody w tej placówce oświatowej odgrywa ważną rolę edukacyjną. Uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach ekologicznych, propagują walory przyrodnicze swej miejscowości. Mają mocne wsparcie wśród swoich pedagogów, którzy nieustannie pracują nad scenariuszami coraz ciekawszych lekcji i zajęć edukacji regionalnej.

Do tych nauczycieli należą m. in. – Maria Bartas i Danuta Wawrzyczek, które są autorkami scenariusza pod hasłem „Przez Beskidek na Stenclówkę po odznakę Młodego Turysty”. Opracowanie, w konkursie Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej zajęło pierwsze miejsce. Spodobało się już w wielu innych szkołach, które w myśl tego scenariusza planują organizować wiosenne wycieczki.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.