pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2020
  • wyświetleń: 23778

100 potwierdzonych zakażeń w powiecie, w tym 31 nowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Tyski Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, że od początku epidemii koronaworusa SARS-CoV-2 potwierdzono w próbkach pobranych od 100 mieszkańców naszego powiatu. Od poprzedniego komunikatu (niedziela, godz. 20.00) nastąpił wzrost o 31 osób.

Nowe zakażenia potwierdzono wśród mieszkańców trzech gmin: Pawłowice (16 mężczyzn) Suszec (siedmiu mężczyzn i dwójka małoletnich dzieci) oraz Pszczyna (sześciu mężczyzn). 99 zakażonych osób przebywa obecnie w izolacji domowej, izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju lub w szpitalu.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie poszczególnych gmin przedstawia się następująco:
- gmina Pszczyna - 27 potwierdzonych zakażeń
- gmina Pawłowice - 44
- gmina Suszec - 26
- gmina Miedźna - 2
- gmina Kobiór - 1
- gmina Goczałkowice-Zdrój - 0

Do 477 osób wzrosła liczba osób objętych kwarantanną domową. Na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych w kwarantannie przebywa 290 mieszkańców naszego powiatu.

- Zagrożenie koronawirusem jest najwyższe w naszym regionie, wzrasta także w naszym powiecie. Apeluję o bezwzględne stosowanie zasad bezpieczeństwa i dbanie o higienę. Konieczna jest samodyscyplina. Bezwzględnie trzeba zachowywać dystans, unikać gromadzenia się, nosić maseczki w przestrzeni publicznej, myć i dezynfekować ręce oraz powierzchnie, które dotykamy - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński. - Ponieważ potwierdzonych zakażeń jest coraz więcej, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego z mniejszą częstotliwością otrzymuje informacje z tyskiego Sanepidu. Równolegle z otrzymaniem danych, podajemy je Państwu - dodaje.

Grafika 12.05

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj