pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2020
  • 17 maja 2020
  • wyświetleń: 27410

[ZDJĘCIA] Wodny Plac Zabaw przy ul. Bramkowej wkrótce będzie gotowy!

Na terenie Wodnego Placu Zabaw trwają intensywne prace wykończeniowe. W najbliższym czasie rozpocznie się montaż największych urządzeń. Wiele wskazuje na to, że wkrótce miejska inwestycja będzie gotowa.

Budowa Wodnego Placu Zabaw przy ul. Bramkowej w Pszczynie - 12.05.2020 · fot. pless.pl


Pod koniec stycznia ubiegłego roku zdegradowane tereny przy ul. Bramkowej zamieniły się w wielki plac budowy. Planowana inwestycja ma przywrócić dawną świetność. To tam w niedalekiej przyszłości wolny czas będą spędzać rodziny z małymi dziećmi oraz starsi mieszkańcy Pszczyny, korzystający ze specjalnej strefy seniora.

- W miejscu starych nieużytków powstanie centrum rekreacyjno-sportowe. Zależało mi na tym, aby mogły korzystać z niego całe rodziny. Stąd właśnie pomysł zarówno na atrakcje dla najmłodszych, jak i tężnie solankową ze strefą seniora. Docierało do mnie wiele sygnałów od mieszkańców, że takiego miejsca brakowało - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.Na terenie inwestycji wybudowane zostaną Wodny Plac Zabaw, rolkostrada, tężnia solankowa, plac zabaw, tyrolka, a także wodna kula i mała ścianka wspinaczkowa. Teren będzie przygotowany z myślą o uruchomieniu letniego kina plenerowego. W miejscu starego budynku świetlicy znajdzie się zaplecze sanitarne z szatniami. Pierwotnie zakładano, że wykorzystane zostaną istniejące pomieszczenia. Niestety stan techniczny był na tyle w złym stanie, że obiekt został wyburzony.

Prace wykończeniowe na terenie Wodnego Placu Zabaw przy ul. Bramkowej w Pszczynie - 11.05.2020 · fot. UM Pszczyna


Wykonawcą inwestycji zleconej przez Urząd Miejski jest firma GardenBud z Krakowa.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.