pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2020
  • wyświetleń: 22204

20 nowych zakażeń w powiecie. W sumie mamy już 69 przypadków!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W ciągu ostatniej doby znacznie wzrosła liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w naszym powiecie. Według danych przesłanych do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego przez Sanepid, dodatnie wyniki badań stwierdzono u 20 kolejnych mieszkańców - dwóch kobiet oraz pięciu mężczyzn z gminy Pszczyna, jednej kobiety i pięciu mężczyzn z gminy Suszec, jednej kobiety i pięciu mężczyzn z gminy Pawłowice oraz jednego mieszkańca gminy Kobiór.

Zakażenie potwierdzono do tej pory u 69 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Aktualnie 68 osób przebywa w izolacji domowej, izolatorium lub szpitalu.

Liczba stwierdzonych zakażeń́ na terenie poszczególnych gmin powiatu pszczyńskiego:
  • -gmina Pszczyna - 21
  • gmina Pawłowice - 28
  • gmina Suszec - 17
  • gmina Miedźna - 2
  • gmina Kobiór - 1
  • gmina Goczałkowice-Zdrój - 0


- Kwarantanna domową objętych jest 428 mieszkańców, z czego aż 198 na podstawie decyzji administracyjnej nałożonej przez służby sanitarne. 355 mieszkańców pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. Zasady dla zachowania bezpieczeństwa pozostają niezmienne, a w związku ze wzrostem zakażeń obowiązują szczególnie. Nie mogą być lekceważone - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Grafika 10.05
fot. Powiat

ups / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj