pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2020
  • wyświetleń: 4852

Zmarł Feliks Zawiła, organizator wystaw filatelistycznych i giełdy staroci

W czwartek, 7 maja w wieku 84 lat zmarł Feliks Zawiła. Był organizatorem wielu wystaw filatelistycznych w Pszczynie oraz giełdy staroci.

Feliks Zawiła
Zmarł Feliks Zawiła, organizator wystaw filatelistycznych i giełdy staroci


Od roku 1967 członek Polskiego Związku Filatelistów. Organizator i pomysłodawca wielu pokazów i wystaw filatelistycznych. Był m.in. inicjatorem i organizatorem pierwszych i drugich Mistrzostw Polski w Filatelistyce Tematycznej w Pszczynie, a także Krajowej Wystawy Filatelistycznej "Pszczyna 2009". Powodzenie tych wystaw było osobistym sukcesem Feliksa Zawiły.

Odznaczony został Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Filatelistów. Od 1977 do 1995 roku pełnił funkcję sekretarza Zarządu Koła PZF w Pszczynie. Od roku 2011 członek Zarządu Oddziału PZF w Rybniku.

Był czynnym wystawcą - opracował pięć eksponatów tematycznych. Trzy z nich: "Heraldyka", "Historia ONZ" i "Historia Unii Europejskiej" otrzymały wysokie wyróżnienia na ogólnopolskich wystawach filatelistycznych.

W roku 2010 otrzymał filatelistycznego Oskara - statuetkę PRYMUS w kategorii "Indywidualność roku 2009", przyznawanego przez Polską Kapitułę Filatelistyczną za szczególny i znaczący wkład w rozwój polskiej filatelistyki. W roku 2014 został laureatem statuetki WYBRAŃCA - Nagrody Burmistrza Pszczyny za całokształt działalności w dziedzinie kultury.

Inicjator i organizator giełdy staroci w Pszczynie.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.