
Wiadomości
- 9 maja 2020
- wyświetleń: 17547
[WIDEO] Dyrektor pszczyńskiego szpitala o aktualnej sytuacji placówki
W piątek, 8 maja spotkaliśmy się z dr n. med. Marcinem Leśniewskim, który przybliżył nam aktualną sytuację pszczyńskiego szpitala.
Dyrektor placówki poinformował, że w środę u jednego z pacjentów stwierdzono zakażenie koronawirusem. - Chory został przyjęty do szpitala dwa dni wcześniej z zachowaniem wszelkich procedur triage'owych. Stwierdzono dolegliwości neurologiczne przy braku jakichkolwiek objawów infekcji. Po zakończeniu leczenia, zgodnie z zasadami, przed przekazaniem pacjenta do ośrodka rehabilitacji, wykonano test w kierunku koronawirusa. Okazał się pozytywny, więc w porozumieniu ze służbami sanitarnymi wdrożyliśmy szpitalne procedury chroniące pacjentów i personel - relacjonuje dr n. med. Marcin Leśniewski.
43 testy przeprowadzone u pacjentów i personelu wykazały wynik ujemny.
- Kontakt z naszym szpitalem jest bezpieczniejszy niż wizyta w sklepie. Kontakt z personelem szpitalnym podlegającym twardym procedurom sanitarnym jest o wiele bezpieczniejszy niż spotkania towarzyskie z osobami bez naszej wiedzy i doświadczenia medycznego - zapewnił dyrektor pszczyńskiego szpitala.
Marcin Leśniewski zwrócił uwagę, że konieczne jest przestrzeganie zasad dystansu społecznego, a więc ograniczanie kontaktów międzyludzkich, zwiększenie odległości między osobami, unikanie zgromadzeń, ograniczenie do minimum przebywania w sklepach, zakładanie masek. Podkreślił, że najprostszym i najważniejszym sposobem zapobiegania infekcji jest mycie rąk i unikanie dotykania twarzy. Dodał też, że najbardziej zagrożeni są seniorzy i osoby chore i to właśnie ich powinniśmy chronić przed zakażeniem.
- Zostańmy w domach i ograniczmy wychodzenie do niezbędnego minimum. Na zakupy, remonty i spotkania jeszcze przyjdzie czas - zaapelował dyrektor pszczyńskiego szpitala.
Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Gorący tematNieodwołane wizyty - jak to wygląda w Szpitalu Joannitas w Pszczynie?

5 majaProfilaktyka cukrzycy - spotkanie edukacyjne

MotoSerce 2025 - finał w sobotę! Dieta i przygotowanie do donacji krwi - porady dietetyka

Diet-post: dieta DASH a zdrowie mózgu

TrwaProfilaktyka cukrzycy typu 2 - program dla mieszkańców gminy Pszczyna

Spotkania z neurologią: zrozumieć chorobę Parkinsona. Artykuł neurologa z pszczyńskiego szpitala
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.