pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 stycznia 2006
  • wyświetleń: 2132

Starostwo pod lupą komisji

Nie jest zadowalająca działalność starostwa w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Trzeba też zwracać uwagę na egzekwowanie warunków umów, zwłaszcza jeśli dotyczą kryteriów przetargowych. To niektóre z wniosków pokontrolnych komisji rewizyjnej Rady Powiatu Pszczyńskiego. Kontrole przeprowadzono w drugim półroczu 2005r.

Szczegółowe sprawozdanie z kontroli przedstawiła na sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego 18 stycznia przewodnicząca komisji rewizyjnej Maria Ożarowska. Rewidenci przyjrzeli się m.in. pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych przez starostwo. Jak się okazuje, od stycznia 2005r. do dnia kontroli starostwo nie złożyło żadnych wniosków o środki zewnętrzne.

Trwały prace nad wnioskiem dotyczącym budowy hali sportowej oraz oznakowania ścieżek rowerowych. Dla porównania w 2004r. opracowano i złożono 9 wniosków, pozyskano środki na realizację czterech projektów. Jak wyjaśniał wicestarosta Krystian Szostak, starostwo nie może pozyskiwać więcej środków, bo dochody powiatu na to nie pozwalają (aby starać się o środki zewnętrzne, trzeba zapewnić najpierw wkład własny).

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.