pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 maja 2020
  • wyświetleń: 27780

9 kolejnych zachorowań w powiecie. Najmłodszy zakażony ma 7 lat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

6 maja Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie otrzymało informacje z sanepidu o dziewięciu kolejnych zakażonych osobach. Badania dały dodatnie wyniki u sześciu mieszkańców gminy Pszczyna (trzy kobiety, dwoje dzieci i jeden mężczyzna), mężczyzny z gminy Miedźna oraz dwóch mężczyzn z gminy Pawłowice. Śląski Urząd Wojewódzki poinformował, że najmłodszy zakażony ma 7 lat.

Liczba mieszkańców powiatu pszczyńskiego, u których potwierdzono zakażenie wzrosła do 24 (10 mieszkańców gminy Pszczyna, siedmiu mieszkańców gminy Pawłowice, pięcioro mieszkańców gminy Suszec oraz dwóch mieszkańców gminy Miedźna).

- Systematycznie od początku epidemii analizujemy sytuację i informujemy Państwa o stanie sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim. W ostatnich dniach bardzo podnosi się liczba stwierdzonych zakażeń i to bezwzględnie wymaga od nas stosowania wszelkich środków ostrożności. Zwłaszcza, kiedy korzystamy z możliwości, które w ostatnim czasie dopuścił rząd - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński, która apeluje o rozsądek. - Nie bagatelizujmy zaleceń. Nośmy maseczki, rękawiczki, nie gromadźmy się, zachowujmy odpowiednią odległość, zabezpieczajmy się w otwartych przestrzeniach, w sklepach, w miejscu pracy. Wiele zależy od naszej odpowiedzialności - dodaje.

Grafika 6.05

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj