Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 maja 2020
  • 7 maja 2020
  • wyświetleń: 3070

Gmina Pszczyna wesprze prace konserwatorskie

Zabytkowe kościoły w Ćwiklicach oraz w Łące, a także Muzeum Prasy Śląskiej i Herbaciarnia w Parku zamkowym otrzymają finansowe wsparcie gminy przy prowadzeniu prac konserwatorskich.

Herbaciarnia w pszczyńskim parku znów cieszy oko -
Herbaciarnia w pszczyńskim parku · fot. BM / pless.pl


50 tysięcy złotych przeznaczy w najbliższym czasie gmina na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. O pomoc w takiej formie zostały złożone wnioski przez: Parafię Rzymsko-Katolicką p.w. Św. Marcina w Ćwiklicach, Parafię Rzymsko-Katolicką p.w. Św. Mikołaja w Łące, Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej spółka z o.o. z siedzibą w Pszczynie.

Kościół św. Marcina w Ćwiklicach
Kościół p.w. św. Marcina w Ćwiklicach · fot. UM Pszczyna


W kościele w Ćwiklicach przekazane środki w wysokości 15 tys. złotych posłużą na prace konserwatorskie przy polichromii ściany wschodniej pomieszczenia pod wieżą. W kościele w Łące (dotacja w wysokości 18 tys. złotych) wykonywane będą prace renowacyjno-konserwatorskie konstrukcji dachu i stropodachu budynku.

Kościół p.w. św. Mikołaja w Łące - 6.03.2019
Kościół p.w. św. Mikołaja w Łące · fot. pless.pl


TMZP otrzymane w formie dotacji 10 tysięcy złotych przeznaczy na wykonanie projektu budowlanego obejmującego pomieszczenia po byłej oficynie drukarskiej i ich dostosowanie do potrzeb wystawienniczych. ARiP, który otrzyma 7 tys. złotych, planuje natomiast wykonanie dokumentacji projektowej na wymianę pokrycia dachowego.

Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie
Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.