pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2020
  • 6 maja 2020
  • wyświetleń: 18908

Gmina Pszczyna jednak nie otworzy przedszkoli i żłobka przed 24 maja!

W związku z pojawiającymi się nowymi zakażeniami koronawirusem w okolicach Pszczyny, w trosce o zdrowie mieszkańców gminy burmistrz ostatecznie zadecydował o nieotwieraniu gminnych placówek przedszkolnych oraz żłobka do 24 maja. To zmiana w stosunku do pierwotnego komunikatu, o którym pisaliśmy 30 kwietnia w artykule Przedszkola w Pszczynie otwarte od 11 maja! - komunikat burmistrza.

Ws. otwarcia przedszkoli i żłobka burmistrz konsultował się z dyrektorem szpitala w Pszczynie
Ws. otwarcia przedszkoli i żłobka burmistrz konsultował się z dyrektorem szpitala w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Komunikat burmistrza Pszczyny z dnia 5 maja 2020r.Wzrastająca liczba zakażeń oraz sygnały o nowych zachorowaniach, między innymi wśród pracowników okolicznych kopalni, wzbudzają niepokój wśród mieszkańców, rodziców, pracowników oświaty. Sytuacja skłania do podejmowania decyzji na bieżąco, w oparciu o najświeższe dane z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz lokalnych stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Obecne warunki nie sprzyjają, by zajęcia zostały wznowione 11 maja. Zmiana decyzji dotycząca ponownego otwarcia przedszkoli i żłobka ma na celu powstrzymanie dalszej transmisji wirusa wśród mieszkańców naszego regionu. Przełożenie terminu zostało skonsultowane z przedstawicielami służb oraz z dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Jak wyjaśnia dr n. med. Marcin Leśniewski, pojawia się lęk, że dzieci przebywające w przedszkolach i żłobku będą wymieniać się wirusem, przyniosą go do domów, gdzie będą pod opieką innych ludzi, rodziców i dziadków, którzy są bardziej narażeni na ciężki przebieg choroby.

Równocześnie informuję, że gmina Pszczyna jest przygotowana na wznowienie działalności placówek oświatowych w pierwszym, lecz bezpiecznym dla wszystkich terminie. Dyrektorzy przedszkoli pozostają w kontakcie z rodzicami dzieci i w razie jakichkolwiek wątpliwości będą odpowiadać na pytania dotyczące poszczególnych placówek.

Dzisiaj najważniejsze jest zdrowie nas wszystkich.

ups, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.