pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2020
  • wyświetleń: 5009

Szyją, bo lubią pomagać. 1600 maseczek trafiło do potrzebujących

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Mieszkanek Woli i okolic nie było trzeba zachęcać do pomocy. Od połowy marca uszyły już kilka partii maseczek ochronnych z bawełny przekazywanej przez powiat pszczyński, które m.in. trafiły do Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

grupa szyjąca z Woli
Grupa szyjąca z Woli · fot. fot. grupa mieszkanek Woli i ŚDS w Grzawie


Grupa nie jest duża, liczy dziesięć mieszkanek Woli i okolic. Dodatkowo w szyciu maseczek ochronnych pomagają pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie. Wykorzystują na to każdą wolną chwilę.

- Szyjemy, bo lubimy pomagać. Niesienie pomocy to najlepsze, co możemy od siebie dać - mówi Grażyna Plopa, koordynatorka grupy. Dzięki umiejętności obsługi maszyny do szycia oraz dobrych chęci spod ich rąk wyszło już 1600 maseczek.

grupa szyjąca z Woli
Grupa szyjąca z Woli · fot. fot. grupa mieszkanek Woli i ŚDS w Grzawie


Wszystko zaczęło się od jednej maseczki, którą uszyła dla swojej córki. Grażyna Plopa nie sądziła, że za moment rozpocznie ich całą produkcję. - Na zachętę do szycia otrzymałam bawełnę od mieszkanki Gilowic, a lada dzień materiały dostarczył powiat pszczyński i wtedy wszystko ruszyło. W szycie zaangażowały się również moje znajome. Do maszyn siadamy pomiędzy codziennymi obowiązkami - mówi Grażyna Plopa.

Powiat pszczyński jest w stałym kontakcie z instytucjami i organizacjami, które pomagają innym i potrzebują środków ochrony osobistej. - W ubiegłym tygodniu odebrałam kolejną partię maseczek, które zostały uszyte przez mieszkanki Woli i okolic. Przekazujemy je pracownikom Szpitala Powiatowego w Pszczynie, izolatorium w Goczałkowicach, domom pomocy społecznej oraz do innych miejsc i osób, które ich najbardziej potrzebują - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński, dziękując wszystkim mieszkankom i mieszkańcom, którzy oferują pomoc dla służb w czasie epidemii.

grupa szyjąca z Woli
Grupa szyjąca z Woli · fot. fot. grupa mieszkanek Woli i ŚDS w Grzawie


Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj