pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 stycznia 2006
  • wyświetleń: 2099

1% podatku dla Ortyny

Przyszedł czas rozliczeń z Fiskusem, po raz drugi również każdy podatnik może przekazać 1% należnego fiskusowi podatku na organizację pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego.

W roku ubiegłym skorzystało z tej możliwości zaledwie 4% podatników przekazując na cele społeczne ok. 40 milionów złotych. Gdyby udało się zachęcić wszystkich płacących podatki, organizacje pożytku publicznego mogłyby otrzymać nawet 300 milionów złotych.

Ten 1% można przeznaczyć np. na Stowarzyszenie ORTYNA, tym samym wspomagamy Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Stowarzyszenie jest jedną z pięciu organizacji pożytku publicznego działających na terenie Pszczyny. Jego celem statutowym jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu oraz doposażenie sprzętowe w ciężkiej sytuacji finansowej Oddziału Ortopedycznego.

Jak przekazać 1 % podatku na cele Stowarzyszenia dla rozwoju Ortopedii Ziemi Pszczyńskiej ORTYNA?

1% wpłacamy przelewem bankowym lub przekazem pocztowym na konto:
PKO BP SA / TYCHY - 18 1020 25 28 0000 00020116 1116

ORTYNA jako organizacja pożytku publicznego wpisana jest do Krajowego Rejestru Sądowego pod nr - KRS 000109116.

Warto wspomnieć, że tym roku przypada 10-lecie istnienia stowarzyszenia. Uroczysty koncert z tej okazji odbędzie się 19 maja w Sali Lustrzanej Zamku Pszczyńskiego.

Pamiętajcie - tylko od nas zależy kto dostanie 1% naszych podatków, fiskus czy np. Ortyna.

A.O. / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.