pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2020
  • wyświetleń: 1950

Czy materac 140x200 będzie odpowiedni dla dwojga?

Wybór odpowiedniego, pojedynczego materaca to trudne zadanie. Jednak o wiele więcej problemów może nieść ze sobą dobranie właściwego modelu dla dwóch osób śpiących w jednym łóżku.

Czy materac 140x200 będzie odpowiedni dla dwojga?


Dzieje się tak dlatego, że podwójny materac powinien być dostosowany do potrzeb każdego z użytkowników. Jaki rodzaj materaca będzie odpowiedni dla dwojga? Jaka szerokość zapewni optymalną przestrzeń do spania w małżeńskim łóżku? Co jeszcze jest ważne przy wyborze - zapoznaj się z krótkim poradnikiem na podstawie produktów z oferty marki Hilding.

Jaki jest optymalny rozmiar materaca dla dwojga?Produkt przeznaczony do łóżka podwójnego powinien być na tyle szeroki, by każdemu z użytkowników zapewnić swobodę ruchów w czasie snu. Przykładem może być materac kieszeniowy 140x200 cm (np. .Zip Curem by Hilding). Podane wymiary są zalecanym "minimum". Model o takich wymiarach będzie odpowiedni dla osób o drobnej budowie ciała. Dla tęższych odpowiedni będzie ten o wymiarach 180x200, które często określane są jako standardowe do podwójnych łóżek. Warto podkreślić, że praktycznie każdy model materaca kieszeniowego czy piankowego dostępny jest zarówno w wersji pojedynczej, jak i podwójnej o różnych wymiarach. Dzięki temu można dopasować go idealnie do wymiarów ramy łóżka.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, wybierając podwójny materac?Oprócz wymiarów, przy wyborze materaca dla dwojga należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby obu użytkowników. To pozwoli wybrać optymalny produkt. Bardzo ważna jest tutaj waga każdej z osób. Twardość materaca dopasowywana jest do wagi cięższej osoby. Zazwyczaj przy dużej różnicy w ciężarze ciała zalecane są materace kieszeniowe. Dają one dobre podparcie dla ciała. Dzięki swojej konstrukcji uginają się jedynie w miejscu, gdzie akurat kładziony jest nacisk. Przez co mniej odczuwalne są drgania w czasie zmiany pozycji we śnie.

W łóżkach podwójnych sprawdzą się też materace piankowe. Szczególnie polecane są tutaj modele termoelastyczne, które idealnie dostosowują się do kształtu ciała użytkownika, dając bardzo dobre wsparcie na całej długości ciała (zobacz np. model .Exe Curem by Hilding). Dodatkowo zapewniają one optymalną cyrkulację i temperaturę powietrza, co również korzystnie wpływa na podniesienie komfortu snu. Są one także w pełni bezpieczne dla alergików. Każdy materac Hilding ma też zdejmowany pokrowiec, dzięki czemu jest łatwy w utrzymaniu w czystości.

na-co-jeszcze-nalezy-zwrocic-uwage-wybierajac-podwojny-materaci


Nie możesz zdecydować się na jeden materac? Wybierz dwa osobneCzasami zdarza się tak, że zdania pomiędzy partnerami są bardzo podzielone, dlatego wybór pojedynczego materaca nie wchodzi w grę. Co zatem można zrobić? Wybrać dwa osobne produkty dopasowane ściśle do potrzeb każdego z nich. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w takim przypadku na środku może tworzyć się przerwa pomiędzy dwoma materacami. Niekiedy powstaje także uskok, gdy jest różnica w wysokości. Dlatego warto zainteresować się również produktem, jakim są materace nawierzchniowe (np. Top marki Hilding). Taki model może być także wykonany z pianki termoelastycznej. Wyrównuje on powierzchnię spania. Chroni również główny materac przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Reklama