pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2020
  • wyświetleń: 4991

W przedszkolach mogło zabraknąć miejsc. Gmina zaadaptuje cz. szkoły

Końcem 2019 roku z dokonanych oszacowań wynikało, że mogą pojawić się problemy z wystarczającą ilością miejsc dla dzieci w przedszkolach na terenie Gminy Miedźna. Wiedząc, jak ważne jest zapewnienie miejsc dla dzieci i ich rodziców, którzy zgłaszają swoje pociechy do rekrutacji, podjęto działania zmierzające do przygotowania się na tę sytuację.

Mając na uwadze możliwości finansowe gminy oraz zasoby infrastruktury szkolnej, zdecydowano o adaptacji części budynku Szkoły Podstawowej w Miedźnej do warunków przedszkolnych. W chwili obecnej gmina jest na etapie finalizacji uzgodnień projektu. Prowadzona jest procedura związana z projektem adaptacyjnym, a następnie złożony zostanie wniosek o pozwolenie na podjęcie prac.

Zgodnie z założeniami, jedno skrzydło szkoły zostanie wydzielone na potrzeby przedszkola zapewniając jego odrębność od funkcjonującej w tym budynku szkoły podstawowej. W części przedszkolnej pojawią się odświeżone dwie sale przedszkolne, odrębna stołówka, sala do zajęć sportowych i specjalistycznych, szatnia, toalety oraz pomieszczenia gospodarcze. W salach tych swoje miejsce znajdą dzieci uczęszczające obecnie do tzw. punktu przedszkolnego, które zostaną przeniesione do nowo wyremontowanych pomieszczeń. Natomiast druga sala zostanie przeznaczona na dodatkowy, czyli piąty oddział przedszkolny. Dzięki temu liczba oddziałów zwiększy się o jeden i 25 dzieci z terenu całej gminy znajdzie w nim miejsce dla siebie.

Na dofinansowanie tego działania ze środków Unii Europejskiej Gmina Miedźna złożyła wniosek w Urzędzie Marszałkowskim. Obecnie urząd czeka na rozstrzygnięcie konkursu, który pozwoli wesprzeć inwestycję finansowo ze źródeł zewnętrznych.

Tym samym rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2020/2021, w wyniku której zabrakło 25 miejsc dla dzieci z terenu gminy, zostanie uzupełniona dla tych właśnie dzieci tuż po zakończeniu planowanych prac. Przewidywany termin to przełom października / listopada 2020 roku.

BM / pless.pl
źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.