pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2020
  • wyświetleń: 3359

28 laptopów trafi do szkół w gminie Miedźna

Gmina Miedźna uzyskała dofinansowanie w kwocie 79 989,75 zł na zakup 28 laptopów, 28 słuchawek, 4 routerów z 3-miesięcznym dostępem do Internetu. Operatorem programu jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

28 laptopów trafi do szkół w gminie Miedźna
28 laptopów trafi do szkół w gminie Miedźna · fot. UG Miedźna


30 kwietnia komputery wraz z osprzętem dotarły do gminy i od poniedziałku, 4 maja będą przekazywane do szkół, które następnie bezpłatnie użyczą je swoim uczniom. W ramach otrzymanej kwoty - 79 989,75 zł - gmina planowała zakup 25 sztuk, jednak udało się zakupić dodatkowe 3 sztuki dzięki korzystnej cenie i powstałym oszczędnościom.

Od początku realizacji nauki zdalnej uczniowie zostali objęci wsparciem w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego. Szkoły bardzo szybko reagowały na potrzeby zgłaszane przez uczniów, ich rodziców i nauczycieli, dzięki czemu już w pierwszych dniach realizacji kształcenia na odległość, udostępniono uczniom i nauczycielom 27 laptopów i 6 tabletów spośród sprzętu posiadanego w zasobach szkoły.

- Dziękujemy za wsparcie finansowe, które pozwoliło nam na zakup sprzętu. Dzięki wsparciu kształcenie na odległość realizowane w naszych szkołach będzie bardziej dostępne, zmniejszy się też problem z dostępnością sprzętową w kształceniu na odległość - piszą urzędnicy. - W obecnej sytuacji panującej w całym kraju to sprzęt komputerowy i internet warunkuje udział dzieci w edukacji, zaś dofinansowanie i realizacja projektu zniweluje aktualne różnice w dostępności sprzętowej i sieciowej dla dzieci i młodzieży. Jest to duże wsparcie dla naszych szkół i uczniów - dodają.

BM / pless.pl
źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.