pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 maja 2020
  • 4 maja 2020
  • wyświetleń: 20290

Wójt gminy Suszec nie otworzy przedszkoli do 24 maja

"Otwarcie przedszkoli w chwili obecnej byłoby wielce nieodpowiedzialne i zagrażające zdrowiu i życiu dzieci, personelowi oraz rodziców" - mówi wójt gminy Suszec Marian Pawlas.

żłobek, dziecko, przedszkole
Decyzją rządu od 6 maja żłobki i przedszkola mają być otwarte. Jest to jednak zalecenie, nie obowiązek. Otwarcie konkretnej placówki pozostaje w gestii samorządów · fot. pixabay.com


Wójt Suszca informuje, iż do dnia 24 maja przedszkola prowadzone przez gminę pozostają zamknięte. Decyzja o ich otwarciu po tej dacie nastąpi po przeanalizowaniu sytuacji epidemicznej w regionie oraz po dokonaniu przygotowań organizacyjnych i zapewnieniu w placówkach przedszkolnych bezpieczeństwa dzieciom i personelowi przedszkoli - czytamy w komunikacie opublikowanym na urzędowej stronie gminy.

- W tej sprawie wydam dyrektorom szkół i przedszkoli stosowne rekomendacje. Wobec wzrastającego ciągle zagrożenia epidemicznego otwarcie przedszkoli w chwili obecnej byłoby wielce nieodpowiedzialne i zagrażające zdrowiu i życiu dzieci, personelowi oraz rodziców - dodaje Marian Pawlas.

Decyzję o nieotwieraniu przedszkoli do 24 maja podjęły także władze gminy Pawłowice. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Również przedszkola publiczne w Goczałkowicach-Zdroju nie zostaną otwarte 6 maja. Powody takiej decyzji tłumaczy w komunikacie Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Inaczej sytuacja przedstawia się w gminie Pszczyna. Burmistrz Dariusz Skrobol, w wydanym 30 kwietnia komunikacie, poinformował o planowanym otwarciu pierwszych przedszkoli 11 maja. Pisaliśmy o tym w artykule Przedszkola w Pszczynie otwarte od 11 maja! - komunikat burmistrza.

Na razie nie są znane stanowiska władz gmin Kobiór oraz Miedźna.

ups, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.