Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 maja 2020
  • wyświetleń: 3702

Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego pomagają medykom i służbom

Kolejne partie środków ochrony osobistej, uszyte przez mieszkańców z materiałów zakupionych przez powiat oraz przekazane przez darczyńców trafiły do szpitala, izolatorium, domów pomocy społecznej i służb, które dbają o nasze bezpieczeństwo.

Pościel dla szpitala
Pościel uszyta przez pracownice SP nr 1 · fot. Powiat


Kolejnych kilkaset maseczek oraz fartuchy uszyły: grupa Pomoc dla Szpitali, grupa mieszkanek Woli, wspierana przez pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie oraz wolontariuszka - emerytka z naszego powiatu.

60 kompletów pościeli wyszło spod rąk i maszyn do szycia pracownic obsługi Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie. Pościel jest już w szpitalu, tak samo jak wcześniejsze 50 kompletów, które uszyły pracownice pszczyńskiej "Jedynki".

Materiał, z którego została uszyta pościel i maseczki zakupił powiat ze środków z rezerwy na zarządzanie kryzysowe.

Elementy przyłbic od PZS nr 1
Elementy przyłbic drukowane w PZS nr 1 trafiły już do szpitala · fot. Powiat


W pomoc medykom angażuje się Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie To powiatowa szkoła, która na co dzień kształci m.in. techników grafiki i poligrafii cyfrowej. Szkolne drukarki 3D są wykorzystywane do drukowania elementów przyłbic dla lekarzy i pielęgniarek w pszczyńskim szpitalu.

Maseczki dla szpitala
Pani Monika przekazała maseczki, teraz szyje fartuchy ochronne · fot. Powiat


Pani Monika Fuchs prowadzi w Pszczynie pracownię krawiecką. Trudny dla swojej firmy czas, kiedy spadła ilość zamówień, wykorzystała na szycie bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku dla innych. Obdarowała już kolegów i koleżanki z klas swoich dzieci, a 100 maseczek przekazała dla pszczyńskiego szpitala. Zaoferowała również dalszą pomoc. I teraz zaangażuje się w szycie fartuchów ochronnych dla naszych medyków z materiału zakupionego ze środków powiatu.

Maseczki A. Bugajska
Maseczki uszyte przez mamę Aleksandra · fot. Powiat


Mały Aleksander Bugajski choruje na zespół Dravet i od narodzin zmaga się z lekoopornymi napadami padaczkowymi. Anna Bugajska-Morkisz, mama Alka prowadzi na portalu społecznościowym profil Alkowy świat Draveciaka - Butik Cuda Misiowe, gdzie udostępnia przedmioty, które szyje sama. Zebrane dzięki temu środki wspierają Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", której podopiecznym jest jej syn. Odkąd zmagamy się z pandemią, z materiałów, które miały posłużyć na uszytki oferowane na zbiórkach publicznych dla Alka, jego mama szyje maseczki. I wspiera naszych medyków. Pani Anna przekazała już ponad 4️00 maseczek dla naszego szpitala.

- Przekazane maseczki i pościel szyte z materiałów zakupionych przez powiat przekazujemy głównie do szpitala, domów pomocy społecznej, izolatorium w Goczałkowicach, wspieramy także Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach. Na bieżąco jesteśmy w kontakcie ze służbami, domami pomocy społecznej oraz innymi instytucjami. W ostatnim czasie przekazaliśmy również kolejną partię środków ochrony osobistej, tj. maseczek, przyłbic, rękawiczek ochronnych, mydła i płynów dezynfekcyjnych DPS-om w Pielgrzymowicach i Pszczynie z Agencji Rezerw Materiałowych. Anonimowy darczyńca przygotował dla izolatorium kremy ochronne do rąk - wylicza Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- Dzieje się dużo dobrego. W tym trudnym czasie powiat pszczyński jest solidarny, a nasze Mieszkanki i Mieszkańcy poświęcają godziny swojego czasu, by wspierać tych, którzy dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, za co serdecznie dziękuję - dodaje starosta.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ups / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.