pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5850

[ZDJĘCIA] Wokół koszy i ławek w pszczyńskim parku zalegają śmieci

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

W ostatnim tygodniu, po ponownym otwarciu przez rząd terenów zielonych, mieszkańcy i turyści chętnie odwiedzali pszczyński park. Sprzyjała temu słoneczna pogoda. Niestety w parku pozostały po spacerujących sterty śmieci, m. in. po jedzeniu na wynos.

Zapchane kosze w parku pszczyńskim - 29.04.2020 · fot. Magda


Jak widać na zdjęciach wykonanych przez czytelniczkę w środę, 29 kwietnia w południe, kosze w parku proszą się o opróżnienie. Odpady zalegają także wokół kubłów i ławek. Część z nich z pewnością nie trafia do koszy ze względu na przepełnienie pojemników. Zdarza się jednak również, że osoby wyrzucające śmieci, nie zamierzają ich w koszu umieścić. Służby miejskie sygnalizują z kolei, że odpady bywają wyjmowane z koszy przez złomiarzy poszukujących puszek. Niestety, nie przywiązują oni wagi do tego, by ponownie je umieścić w śmietniku.

Problem śmieci zalegających wokół koszy w pszczyńskim parku zgłosiliśmy w Miejskim Zakładzie Zieleni, który poinformował, że w najbliższym czasie odpady te zostaną usunięte.

Z naszej strony apelujemy: jeżeli widzisz zapchany kosz, nie pozostawiaj już w nim na siłę swoich śmieci - poszukaj innego kubła lub zabierz je do domu.

BM, ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj