pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5265

Darmowe maseczki dla mieszkańców Kobióra

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W związku z trwającą epidemią koronawirusa, pracownicy przedszkola szyją maseczki dla mieszkańców Kobióra. Materiał do szycia został zakupiony przez gminę. Maseczki są darmowe i wielorazowe. By je dostać, trzeba telefonicznie lub mailowo zgłosić zapotrzebowanie i umówić się na odbiór.

Zapotrzebowanie na maseczki należy zgłosić telefonicznie pod numerem telefonu 32 218 81 66 wew. 11, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 13.00 lub mailowo: gp.sekretariat@wp.pl lub gpkobior@wp.pl. Wtedy też zostanie ustalony bezpieczny odbiór.

Maseczki wykonane są z bawełny. Przed użyciem należy je wyprać. Nadają się do wielokrotnego użytku, pod warunkiem wyprania w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza po każdym użyciu.

Maseczki wielorazowe - jak prać i w ilu stopniach? Czy można je prasować?Wiele osób zastanawia się, jak prać maseczki wielorazowe, aby zrobić to prawidłowo i przede wszystkim bezpiecznie. Należy pamiętać, aby nie dotykać maseczki od jej zewnętrznej strony. W ten sposób unikamy kontaktu z zarazkami, które mogą znajdować się na materiale. Po zdjęciu maseczki nie należy odkładać jej w miejsca typu stół, krzesła, blaty. Najlepiej umieścić ją w szczelnym opakowaniu i odłożyć do czasu prania.

Najważniejsze jest, aby przed włożeniem do pralki maseczek wielorazowych założyć rękawiczki i dopiero po tej czynności przystąpić do przygotowania prania. Po włożeniu maseczek do bębna pralki, należy ostrożnie zdjąć rękawiczki i wyrzucić je, a następnie umyć ręce. Maseczki wielorazowe należy prać w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza, a najlepiej ustawić temperaturę na 90 stopni Celsjusza.

Bardzo ważne jest również to, że maseczki wielorazowe powinny być prane oddzielnie. Nie można podczas tego samego cyklu prania dołożyć do bębna innych noszonych przez nas rzeczy.

Maseczki bawełniane można prasować żelazkiem. Warto to zrobić - wtedy będziemy pewni, że pozbyliśmy się zarazków.

ar / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj