pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2773

31 laptopów dla szkół w gminie Pawłowice

W najbliższym czasie gmina Pawłowice zakupi 31 laptopów dla gminnych placówek oświatowych - podstawowych i średnich. Środki na zakup sprzętu pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Początkiem kwietnia Urząd Gminy Pawłowice złożył wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa na zakup laptopów na kwotę blisko 80 tysięcy złotych. Dzięki przystąpieniu do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 został pozyskany grant na działanie pn. "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach - zdalna szkoła".

W zeszłym tygodniu zapadła decyzja o przyznaniu grantu gminie, obecnie trwa oczekiwanie na podpisanie umowy. Zakupione laptopy będą rozdysponowane pomiędzy szkoły podstawowe i szkołę średnią, dla których organem prowadzącym jest gmina Pawłowice.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii. Nowy sposób prowadzenia zajęć edukacyjnych spowodowany zamknięciem placówek oświatowych wymusza na nauczycielach prowadzenie zajęć wychowawczo-dydaktycznych na odległość. Program ma umożliwić każdemu, zarówno nauczycielom jak i uczniom, dostęp do sprzętu, na którym będzie można realizować podstawy programowe.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.