pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 11529

Kobieta wykorzystała życzliwość mieszkanki Pszczyny i ukradła złoto

W poniedziałek, w podstępny sposób, została okradziona mieszkanka Pszczyny. Kobieta, która prosiła ją o drobne datki na jedzenie, stare ręczniki, pościel i szklankę gorącej herbaty zabrała leżącą na meblościance złotą biżuterię. Nieznajoma wykorzystała chwilową nieuwagę i nieobecność w pokoju gospodyni. Pszczyńscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność.

Sprawczyni weszła do mieszkania pokrzywdzonej pod pretekstem zbiórki starych, niepotrzebnych już domownikom rzeczy. Prosiła o pieniądze na jedzenie, stare ręczniki i pościel oraz o szklankę gorącej herbaty. Wzbudzając litość spowodowała, że pokrzywdzona postanowiła jej pomóc. W czasie, kiedy robiła dla niej herbatę, sprawczyni pakowała pozostawioną przez lokatorkę na meblościance złotą biżuterię. Pokrzywdzona straciła dwie obrączki, kolczyki w kształcie kulek, łańcuszek z zawieszką w kształcie serca oraz pierścionek z brązowym oczkiem. Straty wstępnie oszacowano na kwotę 2 tys. złotych.

Pokrzywdzona zapamiętała wygląd sprawczyni. Według przekazanego rysopisu, miała nią być kobieta w wieku około 30 lat, wzrostu około 160 centymetrów, tęgiej budowy ciała. Jej włosy były ciemne, uczesane na gładko, miała duże oczy w kolorze niebiesko-szarym. Na twarzy miała niebieską maseczkę. Ubrana była w getry, różową bluzkę z krótkim rękawem, miała także małą torebkę. Mówiła po polsku z lekkim akcentem obcego języka.

Informacje, które mogłyby pomóc w wytypowaniu i zatrzymaniu sprawczymi należy kierować do pszczyńskiego wydziału kryminalnego.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.