pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 maja 2020
  • 3 maja 2020
  • wyświetleń: 14488

[ZDJĘCIA] Symboliczne obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tegoroczne obchody kolejnej rocznicy uchwalenia jednego z najważniejszych dokumentów w historii polskiej demokracji odbyły się bez pocztów sztandarowych, dźwięków orkiestry a Kurkowe Bractwo Strzeleckie nie oddało tego dnia salwy honorowej.

Symboliczne uczczenie 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 03.05.2020 · fot. Powiat


Uchwalenie Konstytucji 3 Maja było niespotykanym, historycznym wydarzeniem zarówno w dziejach państwa polskiego, jak i całej Europy. Konstytucja 3 Maja obiecywała zmiany, lepszą przyszłość, gwarantowała swobodę wyznania czy wprowadzała trójpodział władzy.

Z uwagi na panującą epidemię, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w tym roku obchodzono symbolicznie, bez tradycyjnego przemarszu z orkiestrą wokół rynku i złożenia kwiatów przez przedstawicieli wielu środowisk z powiatu pszczyńskiego pod tablicą na Urzędzie Miejskim.

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Pszczyna · fot. Grzegorz Załucki


Uroczystości rocznicowe rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie. Ze względu na ograniczania dopuszczalnej liczby wiernych w kościołach, w liturgii uczestniczyli przedstawiciele powiatu i gminy Pszczyna. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego brali udział w mszy, oglądając transmisję internetową.

Dla uczczenia 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja kwiaty pod tablicą pamiątkową na Urzędzie Miejskim, w imieniu mieszkańców powiatu pszczyńskiego, złożyli włodarze powiatu, gminy oraz poseł na Sejm RP.

ups, BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.