pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2020
  • wyświetleń: 4226

Gmina wesprze powiat w zakupie agregatu dla szpitala w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

30 kwietnia Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Pszczyńskiego na zakup agregatu prądotwórczego na potrzeby Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Szpital Powiatowy w Pszczynie
Gmina wesprze powiat w zakupie agregatu dla szpitala w Pszczynie · fot. BM / pless.pl


Radni zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na zakup agregatu prądotwórczego z autostartem na potrzeby Szpitala Powiatowego w Pszczynie ze środków budżetu gminy na rok 2020 w wysokości 100.000 złotych. Szczegółowe warunki udzielenia pomocy finansowej oraz przeznaczenia i zasady rozliczenia środków określone zostaną w umowie zawartej pomiędzy Gminą Pszczyna a Powiatem Pszczyńskim.

- W związku z trudną sytuacją finansową Szpitala Powiatowego w Pszczynie zasadne jest udzielenie pomocy finansowej na zakup agregatu prądotwórczego, celem dostosowania placówki do wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj