pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3953

[ZDJĘCIA] Porządki przy drogach w toku. Zebrano już 5 ton śmieci

Jeszcze na początku marca Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie rozpoczął prace porządkowe przy drogach wojewódzkich. Ruszyły także porządki przy drogach powiatowych.

Prace porządkowe przy drogach - 03-04.2020 · fot. PZD Pszczyna


Dobiega końca porządkowanie pasów dróg wojewódzkich będących w utrzymaniu Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie. Do tej pory pracownicy PZD zebrali cztery kontenery śmieci o pojemności 10 m3. To niemal 5 ton odpadów. W tym tygodniu rozpoczęły się prace porządkowe przy drogach powiatowych.

- Gdyby każdy, kto bezmyślnie wyrzuca śmieci w miejscach publicznych, choć na chwilkę zastanowił się nad swoim zachowaniem, moglibyśmy zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

prace porządkowe 2020
Porządki przy drogach w toku. Zebrano już 5 ton śmieci · fot. Powiat


Na bieżąco zamiatane są też drogi. Do tych prac wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt - zamiatarka, posiadająca certyfikat PM10, wyposażona w system zraszania wodą. Lada dzień rozpocznie się wykaszanie traw przy drogach na terenie powiatu.

Równocześnie toczą się przeglądy i naprawa oznakowania drogowego. Większość prac wykonują brygady pracowników Powiatowego Zarządu Dróg.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.