pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2020
  • 1 maja 2020
  • wyświetleń: 40958

[FOTO] Zarzuty dla kierowcy i pasażerki Forda po pościgu w Suszcu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

W poniedziałek, 27 kwietnia na ul. Ogrodowej w Suszcu doszło do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Na miejscu interweniowali strażacy. Obecne były także znaczne siły policji, bowiem pojazd uczestniczący w kolizji uciekał przed radiowozami.

Nocny pościg zakończony kraksą - 28.04.2020 · fot. pless.pl + OSP Suszec


Około 22.30 w Pszczynie na ul. Szymanowskiego, na placu szkolnym, policjanci zauważyli zaparkowany samochód. Postanowili sprawdzić, co było powodem parkowania w tym miejscu. Gdy mundurowi podjechali bliżej Focusa, jego kierowca uruchomił silnik i ruszył z impetem do przodu, uderzając o przód radiowozu.

Policjanci ruszyli w pościg. 35-latek jechał w kierunku Żor. Mundurowi byli tuż za nim, cały czas nie tracąc go z oczu i będąc w stałym kontakcie z dyżurnym jednostki. Pościg z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi prowadzono aż do Suszca. Kontynuowano go ul. Szymanowskiego, Żorską, Rybnicką, Pszczyńską w Radostowicach i Ogrodową w Suszcu. Tam, na skrzyżowaniu z ul. św. Jana, kierowca, chcąc skręcić w lewo, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny. Próbował jeszcze wycofać i uciec, lecz za nim stanął już radiowóz. Zagradzając mu drogę, mundurowi udaremnili dalszą ucieczkę.

W tym samym czasie na miejsce dotarły kolejne patrole. Kierowca i pasażerka focusa zostali zatrzymani. Zarówno tablica rejestracyjna na ich fordzie, jak i kolejne przewożone w samochodzie, pochodziły z innych pojazdów. Ponadto wewnątrz ujawniono plastikowy pojemnik z paliwem, gumowe wężyki i pompkę do spuszczania paliwa.

35-latkowie usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Przyjdzie im teraz odpowiedzieć za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego pomimo wydania polecenia przez stróżów prawa i kradzieże paliwa w Tychach, Mikołowie oraz Rudzie Śląskiej. Oboje przyznali się do popełnienia tych przestępstw. W najbliższym czasie będą musieli wytłumaczyć swoje postępowanie w sądzie, w tym również kwestię zabezpieczonych w ich samochodzie tablic rejestracyjnych.

sid / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj