pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5111

129 osób w kwarantannie, wymazobus pobiera próbki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Od początku epidemii badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 potwierdziły zakażenie u trzech mieszkańców naszego powiatu (młody mężczyzna i młoda kobieta z gminy Suszec oraz mieszkaniec gminy Pawłowice).

Według dzisiejszych danych przekazanych przez pszczyńską policję, 129 osób przebywa w kwarantannie domowej. 22 osoby objęte są kwarantanną na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych.

- Wymazobus finansowany przez samorządy powiatowe z terenu działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach pobierał dzisiaj próbki od kolejnych osób przebywających w kwarantannie na terenie naszego powiatu. Mam nadzieję, że wyniki będą ujemne i nasi mieszkańcy będą mogli zostać zwolnieni z obowiązkowej izolacji - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Grafika 27.04

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj