pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2020
  • 27 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 19450

[ZDJĘCIA] Pożar poszycia leśnego przy Łąckiej Grobli

W niedzielę około godziny 16.20 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze poszycia leśnego w okolicach stawów przy Łąckiej Grobli w Łące. Na miejsce zadysponowane zostały 4 zastępy straży, w tym: 2 z KP PSP Pszczyna, a także po jednym z OSP Łąka i OSP Wisła Wielka.

Pożar poszycia leśnego przy Łąckiej Grobli - 26.04.2020 · fot. OSP Wisła Wielka


Pożarem objęty był blisko 10-arowy fragment poszycia leśnego, znajdujący się ok. 200 metrów od drogi, w związku z czym dojazd służb był utrudniony. W trakcie działań samolot gaśniczy Dromader dokonał zrzutu wody na palący się obszar. Działania prowadzone przez strażaków przy użyciu podręcznego sprzętu trwały ponad 2 godziny.

Pożar poszycia leśnego przy Łąckiej Grobli - 26.04.2020
Pożar poszycia leśnego przy Łąckiej Grobli - 26.04.2020 · fot. OSP Wisła Wielka


Na miejscu obecny był także patrol policji i przedstawiciel służb leśnych. Po ugaszeniu pożaru i przekopaniu pogorzeliska miejsce to zostało bezpiecznie przekazane osobie z Nadleśnictwa Kobiór. Na chwilę obecną przyczyna pożaru nie jest znana.

BM, ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.