pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2020
  • 27 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5892

"Wiersz na drugie danie" - wspólna akcja PCKulu i Sztamfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sztamfer" podaj

W Pszczynie i na Śląsku mamy niemało wartościowych artystów, a jedyne czego brak, to odpowiedniego medium, by mogli zaistnieć w codzienności mieszkańców. Dlatego burgerownia Sztamfer we współpracy z Pszczyńskim Centrum Kultury zdecydowała się rozpocząć akcję "Wiersz na Drugie Danie". Ideą akcji jest napełnienie nie tylko żołądka klientów restauracji, ale również serca i duszy.

Wiersz na drugie danie
Sztamfer i Pszczyńskie Centrum Kultury ruszają z akcją "Wiersz na drugie danie" - 24.04.2020. · fot. Sztamfer


Do każdego zamówienia na wynos zostanie dołączona karteczka z wierszem poety, który współpracuje z restauracją.

- Pomysł na te akcję, którą przygotowywaliśmy jeszcze przed wybuchem pandemii, zrodził się, gdy zastanawialiśmy się, jak w wartościowy sposób umilić naszym klientom oczekiwanie na posiłek. Wpadliśmy na pomysł, żeby postawić na poezję - mówi Kamil Brauntsch-Przybyła, manager restauracji Sztamfer.

Pierwszą poetką, którą inicjatorzy akcji chcą przybliżyć klientom burgerowni jest Barbara Solarska - mieszkanka Pszczyny, autorka sześciu tomików poezji (m.in. "Dmuchawce", "W cieniu wysokich traw") oraz jedenastu pozycji o tematyce regionalnej (m.in. "Pszczyńscy Sybiracy" za która otrzymała Odznakę Sybiraka). Zapowiedziano, że do udziału w akcji zostaną zaproszeni kolejni twórcy.

To nie pierwszy raz, kiedy Sztamfer angażuje się w akcje promujące kulturę. Knajpa jest współorganizatorem ulicznych koncertów znanych pod nazwą Bankowa Street Live. W lokalu często można zobaczyć występy młodych, obiecujących artystów, np. Koziguara, czy Chłodno. Występują tu też często najlepsi standuperzy w Polsce. Sztamfer był również współorganizatorem śląskiego festiwalu kultury i sztuki "Śląskie Miraże Art Fest".

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Sztamfer

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sztamfer" podaj