Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4452

Ponad 100 osób oddało krew na konto akcji Motoserce 2020

Końcem marca informowaliśmy o odwołaniu tegorocznej edycji Motoserca. W tym samym komunikacie pojawiła się zachęta organizatorów do oddawania krwi. Od 21 kwietnia do dziś ponad 100 osób podzieliło się życiodajnym płynem w ramach akcji Motoserce Pszczyna 2020!

Motoserce Pszczyna 2020


Zbiórka krwi odbywa się każdego dnia w punkcie przy ul. Bednorza. Na osoby, które przyłączą się do akcji, czekają misie przygotowane przez OSK3 Nauka Jazdy. Prezenty zostaną wręczone na hasło "Motoserce".

burmistrz oddał krew w ramach akcji Motoserce 2020
Burmistrz oddał krew w ramach akcji Motoserce 2020 - 21.04.2020 · fot. www.facebook.com/pgmotocyklowa


W związku z dużym zapotrzebowaniem na krew, publikujemy także apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Drodzy Krwiodawcy,

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego. Tylko poprzez posiadanie odpowiedniego zapasu krwi możemy zapewnić bezpieczeństwo wszystkim potrzebującym.

Na stronie internetowej naszego Centrum zamieszczone są i codziennie aktualizowane informacje dotyczące bieżącego stanu zapasów krwi i jej składników.

Zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do oddania krwi ponieważ jest ona teraz szczególnie potrzebna.

Odpowiednia, stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo w którym momencie będziemy zmuszeni sami lub nasi bliscy z niej skorzystać.

Zapraszamy do siedziby RCKiK w Katowicach, wejście dla Krwiodawców od ul. Kozielskiej i do naszych Terenowych Oddziałów.

Dziękujemy!

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.