pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2020
  • 25 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 8601

Sobotni plogging po pszczyńsku, czyli weź nie świruj, weź posprzątaj

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Za nami:

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji w sobotę, 25 kwietnia w Pszczynie, Jankowicach i Kobiórze odbędzie się akcja sprzątania świata w formie ploggingu. Plogging to nic innego jak bieganie i sprzątanie. Jakie tereny posprzątają uczestnicy i w jakich miejscach można zostawić worki ze śmieciami?

plogging po pszczyńsku


Parki, skwery i lasy już otwarte. Rusza więc akcja sprzątania najbardziej popularnych miejsc treningowych w Pszczynie i okolicy. Każdy biegacz, zarówno amator jak i sportowiec, widzi w czasie biegania, co w trawie, rowie i lesie leży.

Start wydarzenia będzie miał miejsce przy boisku w Jankowicach. Biegacze zaczną od bardzo popularnego miejsca, czyli rurociągu na odcinku od Pszczyny do Kobióra wraz z okolicznymi laskami i zagajnikami. Z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa w czasie panującej pandemii (maseczki, rękawiczki, dwumetrowe odstępy) każdy samotnie lub maksymalnie w dwójkach, w zależności od zaawansowania biegowego, ruszy w teren.

Pełne worki można będzie zostawić w trzech miejscach:
  • Przy mostku na Korzyńcu przy DK-1 w Kobiórze,
  • Przy boisku w Jankowicach,
  • Przy DK-1 w okolicach Ganinexu.


Po godzinie 18.00 worki zostaną zebrane.

Każdy uczestnik może zrobić zdjęcia, które zostaną później opublikowane. Organizator akcji, Leszek Pławecki prosi, by wysyłać je w prywatnej wiadomości na jego profilu facebookowym.

- Zapraszam i liczę na was biegacze. Niech wszyscy zobaczą, że jesteśmy odpowiedzialni i zależy nam na czystej okolicy w której spędzamy swój czas - mówi Pławecki, który jest znany jako jeden z pomysłodawców charytatywnego Nocnego Biegu po Pszczynie.

Więcej informacji na Facebooku: www.facebook.com/events/843849089465223/

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj