pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2020
  • 28 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7105

Uruchomiono infolinię dla pszczyńskich przedsiębiorców

Za nami:

W poniedziałek, 27 kwietnia na pytania pszczyńskich przedsiębiorców odpowiadał Adam Malcharek, kierownik Inspektoratu pszczyńskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Adam Malcharek, kierownik Inspektoratu pszczyńskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Adam Malcharek, kierownik Inspektoratu pszczyńskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych · fot. UM Pszczyna


Specjalna infolinia, którą uruchomiono w Urzędzie Miejskim, pozwoli zdobyć niezbędną wiedzę pszczyńskim przedsiębiorcom. W związku z ogromnym zainteresowaniem tematem pomocy, trudno dodzwonić się do ogólnokrajowych punktów konsultacyjnych.

Poniedziałkowe konsultacje dotyczyły rządowego wsparcia w postaci Tarczy Antykryzysowej - wsparcie z ZUS. Poruszano więc kwestie związane ze zwolnieniem ze składek, świadczeń postojowych, a także odstąpieniem od pobierania odsetek za zwłokę za należności od stycznia 2020 r.

- Otrzymaliśmy sporo sygnałów, że przedsiębiorcy z naszej gminy mają problem, aby dowiedzieć się o rozwiązaniach, jakie przygotował rząd. Występują problemy z dodzwonieniem się na ogólnopolskie infolinie Zakładów Ubezpieczeń Społecznych. Stąd nasza wspólna inicjatywa - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Konsultacje będą prowadzone także we wtorek, 28 kwietnia pod numerem: 32/449-39-62.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.