Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2020
  • 28 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6845

[WIDEO] Trwa budowa centrum przesiadkowego w Goczałkowicach

W Goczałkowicach-Zdroju trwają prace związane z budową centrum przesiadkowego. Obecnie robotnicy wykonują kanalizację. Zobaczcie wideo prezentujące przebieg prac.W ramach inwestycji pn. "Budowa Centrum przesiadkowego przy ul. Parkowej w Gminie Goczałkowice-Zdrój" wybudowane zostaną: parking samochodowy na 30 miejsc (w tym 3 dla niepełnosprawnych), parking rowerowy - wiata z 15 miejscami, dwie zatoki dla busów. Powstaną także dojście dla pieszych i rowerzystów (prowadzące do dworca kolejowego i na perony - o długości 60 mb) oraz droga dojazdowa od ul. Krzyżanowskiego do Centrum przesiadkowego o długości prawie 400 mb, z chodnikiem dla pieszych oraz drogą rowerową.

Przetarg na wykonanie robót wygrała firma ANW z Goczałkowic-Zdroju, z kwotą 4.594.169,57 zł Gmina Goczałkowice-Zdrój pozyskała dofinansowanie na ten cel w wysokości 2.840.719, 61 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności i atrakcyjności transportu publicznego dla pasażerów, zwiększenie liczby pasażerów transportu publicznego (PKP) oraz ułatwienie im dostępu do gminy, zmniejszenie wielkości ruchu samochodowego w centrum oraz na trasach dojazdowych do centrum, jak również zmniejszenie negatywnych oddziaływań indywidualnego ruchu drogowego na środowisko poprzez redukcję emisji spalin i hałasu w gminie Goczałkowice-Zdrój.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.