pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2020
  • 26 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 10273

[ZDJĘCIA] Ukwiecony Park Zdrojowy częściowo zamknięty

Park Zdrojowy w Goczałkowicach-Zdroju o tej porze roku wspaniale się prezentuje. Jednak ze względów bezpieczeństwa część pomiędzy pawilonami, które zostały wyznaczone jako izolatorium, musiała zostać zamknięta.

Park Zdrojowy w Goczałkowicach-Zdroju ukwiecony - 04.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W Parku Zdrojowym wspaniale prezentuje się rabata obsadzona tulipanami. Kwiaty zakwitły, co daje niesamowity efekt. Urząd Gminy zlecił już prace polegające na wykopaniu cebulek tulipanów po ich przekwitnięciu, przechowanie w lecie i ich ponowne posadzenie jesienią, po przekwitnięciu kwiatów jednorocznych.

Park Zdrojowy w Goczałkowicach-Zdroju ukwiecony - 04.2020
Park Zdrojowy w Goczałkowicach-Zdroju ukwiecony - 04.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Wkrótce ukwiecone zostaną kolejne miejsca w gminie. Rabaty kwiatowe pojawią się przy skrzyżowaniu ul. Głównej i DK 1, przy rondzie "Pod bocianem" oraz kolejne w Parku Zdrojowym: na obrzeżach rabaty z hortensjami, na rabacie z tulipanami, na dwóch altanach oraz "bramie głównej". Zamówienie obejmuje obsadzenie kwiatami jednorocznymi w kwietnikach (będą to m.in. begonie, aksamitki czy pelargonie) oraz pielęgnację roślin.

Park Zdrojowy w Goczałkowicach-Zdroju ukwiecony - 04.2020
Park Zdrojowy w Goczałkowicach-Zdroju ukwiecony - 04.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Niedługo po zamieszczeniu powyższej informacji otrzymaliśmy komunikat informujący o zamknięciu części Parku Zdrojowego.

Decyzją wojewody śląskiego na terenie Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój od początku kwietnia funkcjonuje izolatorium dla osób zakażonych koronawirusem lub z podejrzeniem zakażenia.

Ze względów bezpieczeństwa z dniem 24 kwietnia zamknięta została część Parku Zdrojowego, między pawilonami, które zostały wyznaczone jako izolatorium, czyli Azalia, Magnolia, Wrzos, Limba i Krokus. O zamknięcie poprosił prezes uzdrowiska, Tomasz Kordon. "Po parku spacerują rodziny z dziećmi, a alejkami jeżdżą karetki pogotowia, co może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa dla osób tam przebywających" - napisał w piśmie do Urzędu Gminy z 24 kwietnia.

Zamknięty teren parku został oznaczony. Na miejsce kierowane będą dodatkowe patrole policji.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo prosimy mieszkańców oraz turystów o zastosowanie się do tego ograniczenia. Prosimy o to, aby nie korzystać z części parku, która została zamknięta.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.