pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2020
  • 27 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 22289

[WIDEO, FOTO] Trwa budowa ronda. Zmieniono organizację ruchu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj

Prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu Cieszyńskiej i Zdrojowej nie zwalniają. Widać kolejne efekty działań podejmowanych przez firmę budowlaną. W poniedziałek, 27 kwietnia w tym miejscu zmieniono organizację ruchu. Zobaczcie najnowsze zdjęcia i wideo.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie nowo budowanego ronda - 27.04.2020 · fot. pless.pl


Zadanie polega na budowie skrzyżowania typu rondo z czterema wlotami, średnicą ronda 32 m, średnicą wyspy 17 m i szerokością jezdni ronda 5,5 m. Ponadto zaplanowano między innymi: budowę zatoki autobusowej, ciągi piesze, ciągi rowerowe, budowę nowego oświetlenia oraz remont lub przebudowę istniejących zjazdów.Planowany termin realizacji przypadał na dzień 31 października 2020 r. Wiele wskazuje jednak na to, że inwestycja może zostać oddana do użytku szybciej niż planowano.

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec - 22.04.2020 · fot. Arkadiusz Gardiasz


Przypominamy, że otwarcie ofert na realizację tego zadania nastąpiło 9 sierpnia. Swoje propozycje złożyło pięciu wykonawców. Najniższa złożona oferta wynosiła 5 246 445,03 zł (P.B.D. Drogopol-ZW sp. z o.o. z Katowic). Pierwotnie na realizację tego zadania w budżecie województwa śląskiego zaplanowano przeznaczenie 5 139 351,90 zł, jednak sierpniową uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego udało się zwiększyć finansowanie, dzięki czemu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach mógł dokonać wyboru oferty.

Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.