pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4164

Rozpocznie się kolejna inwestycja drogowa w Grzawie

W ubiegłym roku powiat pszczyński wyremontował odwodnienie na ponad 600 metrowym odcinku ul. Wiejskiej w Grzawie. Niebawem rozpocznie się drugi etap prac, polegający na wymianie nawierzchni drogowej.

Ulica Wiejska w Grzawie · fot. Powiat


- Odwodnienie drogi w Grzawie przebudowaliśmy za ok. 590 tys. zł dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych na ten cel. W maju rozpoczniemy kolejny etap remontu ul. Wiejskiej, czyli prace nawierzchniowe - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Roboty będą polegać na remoncie nawierzchni asfaltobetonowej na długości ponad 1 km oraz fragmentów chodnika i zjazdów, utwardzeniu jednostronnego pobocza, a także wykonaniu barier energochłonnych.

Ulica Wiejska w Grzawie
Ulica Wiejska w Grzawie · fot. Powiat


Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie zawarł już umowę z wykonawcą. Wyłoniona w przetargu firma Drogród z Ćwiklic wyremontuje drogę za niemal 650 tys. zł. Koszty zostaną pokryte przez powiat pszczyński oraz gminę Miedźna po połowie. Prace powinny zakończyć się we wrześniu.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.