pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3638

Tablety i komputery dla wychowanków "Przystani" i "Ostoi"

Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" oraz Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Ostoja" otrzymały 25 nowych tabletów, sześć stacjonarnych komputerów oraz laptop. Sprzęt podarowały placówkom Fundacja Polsat wraz z Cyfrowym Polsatem i siecią Plus oraz Fundacja JSW i Fundacja Grupa Kęty - Dzieciom Podbeskidzia. Wychowankowie będą wykorzystywać podarowany sprzęt do nauki. Ale to niejedyna pomoc, która płynie do placówek.

tablety Ostoja
Tablety i komputery dla wychowanków "Przystani" i "Ostoi" · fot. Powiat


- Izolacja to bardzo trudny czas dla wszystkich pozostających w domach, dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych również. Nasze dzieci cały czas przebywają w domowej izolacji, do placówki przyjeżdżają tylko pracownicy. Jak to zazwyczaj bywa, są lepsze i gorsze dni w funkcjonowaniu naszych podopiecznych. Ale jest nam łatwiej, bo w każdym czasie możemy liczyć naszych przyjaciół, którzy są naszymi ziemskimi aniołami - mówi Iwona Spora, dyrektorka placówek.

25 nowych tabletów wraz z kartami sim podarowała pszczyńskim placówkom opiekuńczo-wychowawczym Fundacja Polsat wraz z Cyfrowym Polsatem i siecią Plus.

Fundacja JSW podarowała sześć stacjonarnych komputerów wraz ze słuchawkami i mikrofonami do nauki zdalnej. Wsparcie okazuje również cały czas Fundacja Grupa Kęty - Dzieciom Podbeskidzia, która podarowała dzieciom m.in. laptop, a pracownikom środki ochrony takie jak: maseczki, przyłbice, rękawiczki.

tablety Przystań
Tablety i komputery dla wychowanków "Przystani" i "Ostoi" · fot. Powiat


O podopiecznych placówek nie zapominają również mieszkańcy powiatu pszczyńskiego i nie tylko.

- Wiele osób chce uprzyjemnić naszym dzieciom czas spędzany w izolacji. Pan Paweł Kulpa podarował naszym podopiecznym Xboxa i Play Station wraz z całym oprzyrządowaniem i grami. Zarząd i pracownicy Team Prevent z Pszczyny osłodzili nam życie czekoladkami, a państwo Ewa i Piotr Witosz z Karczmy Wiejskiej wraz z pracownikami przygotowali naszym dzieciom pyszny świąteczny obiad. Pan Grzegorz Landa z Bojszów Nowych przekazał wszystkim dzieciom bony do H&M. Dzisiaj pan Artur Wojtków - prezes JSW, wraz z ciepłym, życzliwym listem ufundował wszystkim dzieciom i opiekunom pizzę z dostawą. Pan Marcin Dutkiewicz - stolarz ze Studzienic zrobił nam piękne stoły pod podarowane komputery. Dzieci z naszych placówek dzielnie pozostają w domach i mobilizują do takiego zachowania innych. Za każde słowo otuchy, pamięć i wsparcie serdecznie dziękujemy i jesteśmy przekonani, że będzie dobrze - mówi Iwona Spora.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.