pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2020
  • 26 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 17292

Ile osób może być w kościołach na terenie gminy Pszczyna?

Od 20 kwietnia w kościele na 1 osobę musi przypadać 15 m2. Ile zatem wiernych może znajdować się w poszczególnych świątyniach na terenie gminy Pszczyna, nie licząc osób posługujących?

Kościół Podwyższenia Krzyża w PszczynieW świątyni mogą przebywać jednoczenie 62 osoby. Parafia na swojej stronie zamieściła szczegółową informację na temat poruszania się i sposobu zajmowania miejsc w świątyni - szczegóły na poniższej grafice. W kościele należy zajmować oznakowane miejsca, począwszy od tych jak najbliżej ołtarza. Parafia prosi o umożliwienie uczestnictwa w liturgii w pierwszej kolejności osobom zamawiającym intencję mszy. Osoby z grup podwyższonego ryzyka są proszone o pozostanie w domach. parafia kontynuuje transmitowanie w internecie Mszy, Koronki do Miłosierdzia Bożego i innych materiałów.

Parafia Podwyższenia Krzyża


Kościół Wszystkich Świętych w PszczynieW świątyni mogą przebywać maksymalnie 22 osoby, zachowując odległość minimum 2 metrów. W kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu może jednocześnie przebywać do dwóch osób.

Kaplica Parafii św. Jana Pawła II w PszczynieW tymczasowej kaplicy przy powstającym kościele może uczestniczyć w mszy 8 osób, głównie zamawiających mszę.

Kościół Miłosierdzia Bożego w PszczynieW mszy św. może uczestniczyć 45 wiernych. Parafia prosi, by w mszach uczestniczyły osoby związane z intencją mszy. Osoby z poza rodziny związanej z intencją powinny zgłosić chęć uczestnictwa w nabożeństwie telefonicznie - tel. 32 210 66 84.

Kościół Miłosierdzia Bożego w Pszczynie
Kościół Miłosierdzia Bożego w Pszczynie · fot. Parafia Miłosierdzia Bożego w Pszczynie


Parafia św. Jadwigi Śląskiej w PszczynieNa nabożeństwach może przebywać do 40 osób.

Kościół ewangelicki w PszczynieParafia otrzymała zalecenia od biskupa, aby jeszcze w niedzielę 26 kwietnia w mszy mogło uczestniczyć do 5 osób. Prawdopodobnie od niedzieli, 3 maja w mszy będzie mogło uczestniczyć 40 osób zgodnie z kubaturą kościoła. Decyzja jednak dopiero zapadnie. Ksiądz prosi parafian, aby mimo wszystko zostawali w domach, zwłaszcza że transmitowane są w internecie wszystkie nabożeństwa.

Kościół św. Marcina w ĆwiklicachW mszy św. uczestniczyć 20 wiernych. Nie ma zakazu uczestniczenia w mszy na zewnątrz kościoła. Jest to możliwe dzięki nagłośnieniu.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w PiaskuW mszy może uczestniczyć do 50 osób. Powinny być to przede wszystkim rodziny zamawiające intencje.

Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w BrzeźcachW mszach świętych będzie mogło brać udział do 45 wiernych. Na ławkach są oznaczone miejsca gdzie należy usiąść, zachowując bezpieczną odległość.

Kościół św. Izydora w JankowicachW mszach może brać udział do 42 wiernych.

Kościół św. Jana Chrzciciela w StudzienicachW mszach może brać udział do 21 osób.

Parafia Studzienice
Kościół św. Jana Chrzciciela w Studzienicach · fot. ks. Mirosław Friedrich


Kościół św. Jakuba Starszego Apostoła w Wiśle MałejW mszach może uczestniczyć 10 osób. Parafia prosi, aby były to najbliższe osoby, rodziny, które zamówiły intencję mszy.

Kościół Świętej Trójcy w Wiśle WielkiejW nawie głównej kościoła może przebywać do 9 osób, na chórze - 1 osoba. Można też uczestniczyć w nabożeństwach, przebywając na zewnątrz świątyni i skorzystać z nagłośnienia.

Kościół św. Józefa Robotnika w CzarkowieW kościele może przebywać jednocześnie 28 wiernych. We mszy powinna uczestniczyć przede wszystkim rodzina związana z zamówioną intencją.

Kościół św. Mikołaja w ŁąceW mszy może uczestniczyć do 20 osób, przede wszystkim rodzina związana z zamówioną intencją.

kościół pw. św. Mikołaja w Łące
Kościół św. Mikołaja w Łące · fot. Szymański Kazimierz


Kościół św. Maksymiliana Kolbego w PorębieW mszy może uczestniczyć około 40 osób.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w StudzionceW nabożeństwach może uczestniczyć do 20 wiernych. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną.

W kościele, tak jak w innych miejscach publicznych, nakazane jest noszenie maseczek. Należy też zachować 2 metrowy dystans od pozostałych wiernych. Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Zachęcamy wiernych do oglądania transmisji nabożeństw. Informacje na ten temat podajemy w artykule Które parafie w gminie Pszczyna transmitują msze i nabożeństwa?.

Zakrywanie ust i nosa w kościele

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.