Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5475

Będzie budowa nowej drogi w Goczałkowicach-Zdroju

Gmina Goczałkowice-Zdrój rozpoczyna realizację kolejnej inwestycji drogowej. Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Borowinową z ul. Zieloną. Droga poprawi komunikację w gminie, znacznie ułatwi mieszkańcom dojazd do i z uzdrowiska. Planowo inwestycja powinna zakończyć się we wrześniu.

Ulica Borowinowa w Goczałkowicach
Powstanie drogą łącząca ulicę Borowinową i Zieloną w Goczałkowicach · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W ramach inwestycji wybudowana zostanie droga o szerokości 6 m i długości 263 mb - od końca ul. Borowinowej do ul. Zielonej, gdzie powstanie nowe skrzyżowanie. Ponadto, powstanie chodnik o długości 240 mb, parking z 54 miejscami postojowymi oraz zatoka autobusowa. Wykonane zostaną też oświetlenie drogi, odwodnienie na długości prawie 300 mb oraz przykanaliki (prawie 100 mb).

Do ogłoszonego przez Urząd Gminy przetargu złożono 9 ofert na wykonanie robót. Najkorzystniejsza była oferta przedstawiona przez firmę Drogród z Ćwiklic na kwotę 1 mln 561 tys. 908 zł.

Urząd Gminy stara się o pozyskanie dofinansowania na realizację tej inwestycji w wysokości 50% z Funduszu Dróg Samorządowych. - Nasza inwestycja znalazła się na 2. miejscu listy rezerwowej. Liczymy na to, że dzięki oszczędnościom w Funduszu uda nam się wejść na listę podstawową i uzyskać dofinansowanie - mówi wójt Gabriela Placha.

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.