pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7230

Wandale zniszczyli znaki drogowe i sygnalizację świetlną

W ostatnim czasie po raz kolejny na terenie powiatu pszczyńskiego dali o sobie znać wandale, którzy zniszczyli znaki drogowe.

wandalizm
Wandale zniszczyli znaki drogowe i sygnalizację świetlną · fot. Powiat


Zamazane farbami, markerami bądź oklejone naklejkami znaki to najczęściej spotykane akty wandalizmu przy drogach. W Mizerowie po raz kolejny doszło do zniszczenia znaków drogowych na skrzyżowaniu ulicy Lipki z Wyzwolenia. - Dwa lata temu w ramach przeprowadzonej inwestycji wykonaliśmy nowe oznakowanie pionowe na łuku drogowym w tym miejscu. Niestety, już po raz drugi postawione tam "sierżanty", zostały zamazane i nadają się do wymiany - mówi Grzegorz Górka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.

To nie jedyne takie zdarzenia przy drogach powiatowych. W ostatnim czasie do aktu wandalizmu doszło także w Suszcu na ulicy Piaskowej w rejonie wiaduktu kolejowo-drogowego. Tam zdewastowana została tymczasowa sygnalizacja świetlna, która na co dzień umożliwia kierowcom ruch wahadłowy na zwężonym odcinku jezdni.

akty wandalizmu
Wandale zniszczyli znaki drogowe i sygnalizację świetlną · fot. PZD Pszczyna


- Nie powinniśmy być obojętni i pozostawać bez reakcji wobec takich aktów bezmyślnego chuligaństwa. Jeżeli ktoś jest świadkiem tego typu zdarzeń prosimy o niezwłoczne zawiadomienie odpowiednich służb - apeluje Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Dodaje, że wandale niszcząc znaki drogowe nie generują jedynie sporych kosztów ich naprawy, bądź wymiany, ale stwarzają realne niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego.

Niszczenie znaków drogowych jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie zwraca się do świadków niszczenia znaków i podobnych chuligańskich zdarzeń mających miejsce przy drogach powiatowych o przekazywanie informacji Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie, tel. 32 449 32 00.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.