Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2020
  • 20 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 49256

Osiem potwierdzonych zakażeń koronawirusem w naszym powiecie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

19 kwietnia w województwie śląskim odnotowano najwyższy przyrost zakażeń koronawirusem od początku pandemii. Również w powiecie pszczyńskim mamy kolejne dodatnie wyniki badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2.

Informacja z godz. 14.00Służby sanitarne potwierdziły zakażenie u kobiety w sile wieku, dwóch starszych kobiet oraz jednego starszego mężczyzny. Wszyscy są mieszkańcami gminy Pawłowice i przebywają w izolatoriach domowych. Sanepid objął rodziny tych osób kwarantanną.

Łącznie w powiecie mamy osiem potwierdzonych zakażeń koronawirusem - siedem dotyczy mieszkańców gminy Pawłowice oraz jeden mieszkańca gminy Suszec.

- Proszę, byśmy zachowali spokój. Pamiętajmy, że izolacja, higiena, ale też dobre traktowanie się nawzajem to najlepszy sposób, by ustrzec siebie i najbliższych przed zagrożeniem - podkreśla starosta Barbara Bandoła.

grafika 19.04


Informacja z godz. 9.00


Dodatnie wyniki badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u trzech kobiet w sile wieku z gminy Pawłowice. Służby sanitarne wdrażają odpowiednie procedury.

Aktualnie kwarantanną domową w powiecie pszczyńskim objętych jest 116 osób (dane Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie). 16 osób przebywa w kwarantannie na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych (dane z 19 kwietnia z godz. 8.00).

- Znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii. Do piątku, 17 kwietnia dzialiśmy zapobiegawczo, stosując się do wszystkich zaleceń sanitarnych, organizując działania profilaktyczne, monitorując sytuację w poległych nam instytucjach, organizując bezpieczną obsługę Klienta w naszych jednostkach i w urzędzie. Obserwowaliśmy jednak sytuację z dystansu, ponieważ nie było potwierdzonych przypadków zakażenia na naszym terenie. Od wczoraj weszliśmy w nowy etap. Są na terenie powiatu osoby zakażone. Teraz tym bardziej liczą się działania - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Trzeba bezwzględnie stosować zasady higieny, mycia, odkażania rąk i powierzchni, zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowywania dystansu. - Na pewno podwójnie liczy się teraz życzliwość i wzajemna pomoc. Na pewno szkodliwa jest panika i hejt. Medycy, w tym dr Leśniewski nieustannie przypominają, że wielu z nas chorobę przejdzie bezobjawowo. Dlatego zachowanie dystansu i izolacji jest tak ważne - podkreśla starosta.

Starostwo pszczyńskie współpracuje z wszystkimi służbami, organizacjami, przedsiębiorcami i osobami prywatnymi, które działają na rzecz walki z epidemią. - Za każdy dotychczasowy gest solidarności bardzo dziękuję. Bądźmy rozważni w swoich opiniach i działaniach. Jeszcze mocniej wspierajmy służby medyczne i ratownicze. Otoczmy opieką starszych i życzliwością osoby dotknięte chorobą. Tylko razem, działając rozsądnie i solidarnie możemy pokonać zagrożenie. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Mieszkańcom chorym - dodaje starosta.

Grafika 19.04

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.