pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2020
  • 19 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 35620

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie pszczyńskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Badanie wykazało dodatni wynik u młodego mieszkańca gminy Suszec. Nadzorem sanepidu są obejmowane osoby, które miały kontakt z zakażonym.

- Dziś po raz pierwszy muszę podać informację o potwierdzonym zakażeniu mieszkańca naszego powiatu. Badanie wykazało dodatni wynik u młodego mieszkańca gminy Suszec. Mężczyzna jest w dobrym stanie i przebywa w izolatorium domowym. Rodzina została objęta nadzorem i pomocą - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. - Służby sanitarne podjęły czynności zmierzające do ustalenia źródła zakażenia. Nadzorem Sanepidu są obejmowane osoby, które miały kontakt z zakażonym. Czynimy starania, żeby wymazobus zorganizowany przez samorządy pobrał próbki do badania od członków rodziny. Czekamy na decyzje Sanepidu w tej sprawie. Naszemu mieszkańcowi życzę dużo zdrowia, sił i wytrwałości. Myślami jesteśmy z Panem - dodaje.

Dotąd powiat pszczyński był ostatnim powiatem w województwie śląskim bez potwierdzonego przypadku koronawirusa. - Pamiętajmy, że jest to choroba, która bardzo szybko się rozprzestrzenia, dlatego tak ważna jest izolacja i higiena. Bardzo proszę, byście Państwo stosowali się do zaleceń służb sanitarnych. To musi stać się naszym nawykiem. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych - podkreśla Barbara Bandoła.

18.04


Informacja z dnia 18.04.2020 roku, godzina 14:00 związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w rejonie objętym nadzorem PSSE w TychachInformacja związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w rejonie objętym nadzorem PSSE w Tychach

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj