pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 stycznia 2006
  • wyświetleń: 2071

Drugie urodziny jankowickich trojaczków

Najlepiej, żeby wszystko miały w trzech egzemplarzach, bo jak jedna czymś się zainteresuje, siostry od razu chcą to samo. Nawet jeśli jest to stary telefon komórkowy. Gdy podczas urodzinowej wizyty Dziennika Zachodniego w domu Barbary i Janusza Utratów Julka znalazła go sobie w stercie zabawek, Eliza i Emilka też chciały zaraz „dzwonić”. I potem był płacz.

16 stycznia, w poniedziałek, trojaczki z Jankowic skończyły dwa lata. Na tę okazję mama ubrała je w łososiowe sukieneczki i próbowała uczesać je w kucyki. Udało się połowicznie. Emilce nie przeszkadzały gumki, jej siostry szybko się ich pozbyły. Nie lubią niczego, co je w jakikolwiek sposób krępuje.

Eliza i Julka są bliźniaczkami. I nie tylko są do siebie bardzo podobne zewnętrznie, mają też wiele wspólnych cech psychicznych.

– Szybciej się z sobą porozumiewają, trzymają się razem. Ale to Emilka rej wodzi wśród nich. Urodziła się pierwsza, była największa i zawsze jakby o krok przed siostrami – mówi mama dziewczynek.

Rok temu, gdy świętowały swoje pierwsze urodziny przy torcie z dedykacją od redakcji Dziennika Zachodniego, dom Utratów wyglądał trochę inaczej. Dziś jedne i drugie schody z holu zagradzają płotki zamykane na zasuwkę. Dorośli domownicy muszą pamiętać o tym, by je zamykać. Panienki wkroczyły już w wiek poznawania świata, a ten najciekawszy na razie znajduje się na piętrze albo przy drzwiach wejściowych do domu. I tu, i tu trzeba pokonać schody.

– Któregoś dnia wszystkie trzy nam zniknęły. Nawet nie zauważyliśmy jak to się stało, a już zwiedzały pokoje na górze. Emilka urządziła wycieczkę – śmieje się pani Barbara. – No i trzeba było szybko robić zabezpieczenia. A jakby przypadkiem ktoś zapomniał zamknąć, od razu to zauważą i w te pędy do płotków.

Jako wcześniaki z ciąży mnogiej (urodziły się jako czworaczki, ale chłopczyk żył bardzo krótko) od początku są pod opieką lekarzy specjalistów i rehabilitantów, którzy czuwają nad ich rozwojem. Ponieważ nadgoniły braki spowodowane wcześniactwem, wizyty w gabinetach są coraz rzadsze.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.