Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5169

Policjantka nakarmiła kaczki w parku. Ptactwo tęskni za turystami

Aspirant Izabela Lis niejednokrotnie dała się poznać jako policjantka wielkiego serca. Każdego roku organizuje przedświąteczną zbiórkę słodyczy dla swoich byłych podopiecznych ze świetlicy socjoterapeutycznej w Pszczynie. Tym razem, patrolując swój rejon zwróciła uwagę na kaczki w parku. Dotychczas ptaki były dokarmiane przez odwiedzających Pszczynę. Zakaz wstępu do parku związany z pandemią okazał się dotkliwy również dla nich.

Pszczyna, policja, rower, Izabela Lis
Dzielnicowa Izabela Lis na rowerze · fot. KPP Pszczyna


Policjantka Iza znana jest mieszkańcom Pszczyny jako dzielnicowa na "dwóch kółkach". Jak tylko pojawiają się pierwsze promienie słońca, rusza w teren na rowerze. Jak podkreśla, jej służbowy dwukołowiec to sposób na szybkie i przyjemne załatwienie codziennych obowiązków służbowych. W taki ekologiczny sposób dogląda swojego rejonu.

Ostatnio, gdy była w parku, zaskoczyło ją zachowanie kaczek. Te oswojone ptaki z pszczyńskiego parku, jak tylko pojawiła się w zasięgu ich wzroku, zaczęły iść w jej kierunku. Policjantka szybko skojarzyła, że tęsknią za ludźmi i przynoszonymi im przysmakami. Aspirant Iza skontaktowała się już w właściwymi służbami. Została zapewniona, że parkowe cyranki są pod dobrą opieką i najwidoczniej też dotkliwie odczuwają obecne obostrzenia. W takiej sytuacji, dzielnicowej pozostało podzielić się z kaczkami swoimi kukurydzianymi płatkami.

Policjantka nakarmiła kaczki w parku. Ptactwo tęskni za turystami
Policjantka nakarmiła kaczki w parku. Ptactwo tęskni za turystami · fot. KPP Pszczyna

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.