pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5155

Środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne trafiły do izolatorium

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W ostatnich dniach goczałkowickie uzdrowisko, w którym zostało utworzone izolatorium dla osób chorych na koronawirusa, zaapelowało o pomoc w wyposażenie pracowników w środki ochrony osobistej. 16 kwietnia starostwo dostarczyło kolejny transport niezbędnych rzeczy.

Pomoc dla izolatorium
fot. Powiat


Do goczałkowickiego izolatorium pojechał transport z: maseczkami, przyłbicami, rękawiczkami jednorazowymi oraz płynem dezynfekcyjnym.

- Mogliśmy przekazać środki ochrony osobistej oraz dezynfekcyjne dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy niemal każdego dnia nam je dostarczają. Podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "Omnibus", firmy Pamar Marcel Szczotka z Pszczyny, pani senator Agnieszki Gorgoń-Komor oraz Szczepana Poloka, przedsiębiorcy z gminy Suszec. Mamy nadzieję, że te środki będą wsparciem dla pracowników Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Dodaje, że to nie pierwsze i nie ostatnie środki ochrony osobistej dostarczone do goczałkowickiego izolatorium.

Do Goczałkowic kierowane są osoby zakażone koronawirusem oraz z podejrzeniem zakażenia z terenu województwa. Nie muszą być hospitalizowane, a z różnych względów nie mogą przebywać w miejscu zamieszkania.

Transport do izolatorium zrealizowała Grupa Ratownicza HKR Pszczyna, która pełni stały dyżur, realizuje transporty i pomaga osobom starszym. Ta społeczna organizacja ratownicza, działająca w strukturach ZHP również otrzymała środki ochrony osobistej.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj