pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7882

Gm. Pszczyna wybuduje przedszkola w Czarkowie i Studzienicach

Przedszkola w Studzienicach oraz Czarkowie to inwestycje, które niebawem będzie realizowała Gmina Pszczyna. W połowie kwietnia burmistrz Dariusz Skrobol złożył podpis pod umową na wykonanie projektów budynków.

Gmina Pszczyna wybuduje przedszkola w Czarkowie i Studzienicach
Gmina Pszczyna wybuduje przedszkola w Czarkowie i Studzienicach · fot. UM Pszczyna


Dużym zainteresowaniem cieszył się przetarg, do którego przystąpiło 27 firm. Najlepszą propozycję złożyła firma Maat Projekt z Poznania, która zaoferowała usługę w cenie 71 340 zł od jednego projektu. Warto dodać, że najwyższa zaproponowana cena wyniosła 344 400 zł.

Projektowane przedszkole w Studzienicach powstanie przy ul. Świętego Jana Pawła II na działce o powierzchni 3 743m kwadratowych. Do nowej placówki będzie uczęszczało 150 dzieci. W projekcie należy uwzględnić strefę kuchenną z pełnym węzłem żywieniowym, tj. z kuchnią przystosowaną do przygotowywania i wydawania posiłków oraz stołówkę. Dodatkowo w nowoprojektowanej kuchni będzie możliwość przygotowania 300 posiłków m.in. dla uczniów pobliskiej szkoły. W strefie dydaktycznej znajdzie się również gabinet logopedy, zajęć indywidualnych, salka do zajęć integracji sensorycznej i gimnastyki korekcyjnej oraz sala przeznaczona na organizację okolicznościowych akademii i zebrań z udziałem rodziców.

Również 150 przedszkolaków będzie uczęszczało do nowego obiektu, który wybudowany zostanie w Czarkowie przy ul. Powstańców Śląskich. Tam zastosowane zostaną podobne rozwiązania co w Studzienicach.

Wykonawca na zaprojektowanie budynków ma czas do 15 grudnia 2020 roku.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.